In ons Wijken- en Kernenbeleid zijn verschillende onderwerpen opgenomen waaraan wij als Dorpsraad willen gaan werken. Sommige ideeën leiden tot projecten.
Andere ideeën hebben zich ontwikkeld tot nieuwe initiatieven, zoals het Servicepunt in het voormalig gemeentehuis en de jongerenorganisatie Sjoez.
De Dorpsraad neemt – in samenwerking met Springze – podiumdelen over van BC Broekhin t.b.v. de Swalmer gemeenschap
Als gevolg van de verhuizing van BC Broekhin van de locatie Peelveldlaan naar Reuver heeft de Dorpsraad een aantal bij de school overtollige podiumdelen over kunnen nemen.
Het gaat om in totaal 25 podiumdelen, met een afmeting van 2 bij 1 meter, en een hoogte van 40 cm. Tot nog toe konden Swalmer verenigingen en organisaties de podiumdelen lenen bij BC Broekhin. Dat is in de toekomst niet meer op die manier mogelijk. Om de podiumdelen toch voor de Swalmer gemeenschap te behouden heeft de Dorpsraad besloten de podiumdelen over te nemen.
De Dorpsraad heeft voor de uitvoering van een en ander contact opgenomen met Springze, het verhuurbedrijf van Bart Geraedts. De podiumdelen worden bij Springze opgeslagen.
De voorwaarden voor uitleen zijn:
De Dorpsraad is Springze erkentelijk voor de bereidheid om voor opslag en uitleen van de podiumdelen te willen zorgen.
We hopen dat op deze wijze de podiumdelen voor de Swalmer gemeenschap een welkome aanvulling blijven bij de organisatie van allerlei activiteiten en evenementen.
Swalmen, juli 2019
Bestuur Dorpsraad
Springze

Juli 2020
Dit is alweer de 3e ronde van het project Actief in je Buurt, waarbij iedereen die een mooi initiatief heeft voor het dorp of de buurt een aanvraag mag indienen voor een financiële bijdrage.
Spelregels
Indienen van een project
Een project wordt bij de Dorpsraad schriftelijk of per e-mail ingediend, inclusief planomschrijving en begroting.
De werkgroep “Actief in je Buurt” bespreekt de aanvraag en brengt advies uit aan het bestuur van de Dorpsraad.
2017
De Dorpsraad heeft besloten de aktie “Actief in je Buurt ” in 2018 te herhalen en weer 10 projecten te steunen met € 1000,00. Voor de beoordeling van de aanvragen wordt een nieuwe werkgroep samengesteld en na de goedkeuring door het College van B en W wordt hierover uitgebreid gepubliceerd.
2014 – 2016
Tussen december 2014 en oktober 2016 zijn de 10x 1000 euro besteed aan initiatieven die voldeden aan bovenstaande voorwaarden.
Onderstaand vindt u een overzicht van de 10 gehonoreerde aanvragen:
Juni 2019
Uitnodiging Inloopavond Parkeerplaats Beeckerhof
Wanneer? Woensdag 26 juni, vrije inloop tussen 19.00 en 21.00 uur.
Waar? Markt 3a (voormalig gemeentehuis), in de Laeskamer.
Zou het niet fantastisch zijn als we van de huidige parkeerplaats Beeckerhof een aantrekkelijke entrée voor Swalmen kunnen maken? Een groene plek waar kinderen kunnen spelen, waar fietsers even kunnen uitrusten/picknicken, een carpoolplek waar verenigingen zich kunnen verzamelen, een plek waar het goed ‘toeven’ is.
Dit zijn wat beelden die de werkgroep Beeckerhof voor ogen heeft bij de herinrichting van het terrein. De werkgroep Beeckerhof bestaat uit leden van de Dorpsraad en buurtbewoners en heeft voorbereidende gesprekken gevoerd met de gemeente Roermond en adviseurs op het gebied van onder andere civiel techniek, spelen en groen. Dit heeft geleid tot een eerste concept-plan voor verfraaiing van parkeerplaats Beeckerhof.
We organiseren op woensdag 26 juni een avond waarop u vrij kunt binnenlopen om mee te denken over dit plan. Met uw input gaan we vervolgens aan de slag om tot een definitief ontwerp te komen.
Tot ziens op 26 juni!
Januari 2019
Het eerste ontwerp wordt momenteel aangepast en zal, na toetsing door de gemeente, in het voorjaar 2019 aan de buurtbewoners worden gepresenteerd.
Daarna wordt een definitief plan opgesteld en aan het bestuur van de Dorpsraad aangeboden.
2018
In het voorjaar van 2018 hebben op initiatief van de buurtbewoners informatieve gesprekken plaatsgevonden o.a. met de Gemeente Roermond over het bestemmingsplan rond de Asseltsestraat en over de mogelijke bodemvervuiling.
In september heeft een verkennend bodemonderzoek plaats gevonden in opdracht van de Dorpsraad en na de gunstige uitslag van dit onderzoek is de werkgroep -bestaande uit 2 buurtbewoners en 2 leden van de werkgroep Leefomgeving van de Dorpsraad- “officieel” gestart in oktober 2018.
Uitgangspunt is het vergroenen van de parkeerplaats: asfalt verwijderen, speelgazon aanleggen, markante bomen plaatsen en herinrichten van de parkeergelegenheid met o.a. een e-oplaadpunt en info-paneel.
Op 23 november 2018 is er een uitvoerig overleg geweest van de werkgroep met liefst 4 ambtenaren van de Gemeente Roermond over verkeer, groen, speel-sportgelegenheid en parkeerfaciliteiten.
De Dorpsraad heeft het initiatief genomen voor de website Zjwame Aktueel om een gebundeld overzicht te creëren van activiteiten die in Asselt, Boukoul en Swalmen plaatsvinden.
Je kunt via de website www.zjwameaktueel.nl alle informatie vinden over activiteiten in Swalmen, Asselt en Boukoul op sociaal, cultureel, sportief en informatief gebied.
‘Zjwame Aktueel’ is bedoeld voor activiteiten die door verenigingen en organisaties in Swalmen worden georganiseerd.
Denk bijvoorbeeld aan een buitenspeeldag voor de jeugd; intocht St Nicolaas; de traditionele motortocht van Kindervakantiewerk; het zomeravondconcert van de harmonie; de boekenmarkt; Sjwaampop, maar ook bijvoorbeeld voor een aankondiging/overzicht van kerkdiensten en sportwedstrijden.
Alle verenigingen, groeperingen, instanties en organisaties (uit Swalmen, Asselt en Boukoul) kunnen een inlognaam met wachtwoord ontvangen voor de website ‘Zjwame Aktueel’. De ‘webmaster’ van elk van deze organisaties krijgt hiermee een platform om zijn/haar vereniging te promoten middels het plaatsen van berichten en activiteiten.
Ook een inlog ontvangen om de activiteiten of berichten voor jouw vereniging GRATIS op deze website te plaatsen?
Vraag dan hier jouw inlognaam met wachtwoord.
Op de website www.zjwameaktueel.nl kunt u na het inloggen met uw inlognaam en wachtwoord een handleiding downloaden.
In deze handleiding wordt stap voor stap uitgelegd hoe u berichten en/of evenementen kunt plaatsen.
Heeft u desondanks toch nog vragen over de website www.zjwameaktueel.nl, mail dan uw vraag naar: secretariaat@dorpsraadswalmen.nl
Maart 2020
Half maart heeft de gemeente op verzoek van de werkgroep Leefomgeving een grote spar laten planten nabij het Heier Kepelke aan de Kruising van de Hollestraat en de Oudeweg. Deze boom zal in de toekomst rond Kerstmis van verlichting voorzien worden, waardoor er dan rond het kepelke nog meer kerstsfeer ontstaat.
Maar ook nu al staat de boom te pronken. Buurtbewoner Henk Caris zal de boom in droge tijden van water voorzien.

Juni 2019
Afronding project
Donderdag 20 mei werd door de Dorpsraad, gemeente en de Mariabuurt Heide stilgestaan bij de verfraaiing van de omgeving van het Heier Kepelke nabij het Hagelkruis en de Hollestraat. Er waren een dertigtal buurtbewoners en andere belangstellenden aanwezig en zij hoorden Dorpsraadvoorzitter Wim Suilen vertellen hoe de verfraaiing tot stand is gekomen door de werkgroep Leefomgeving. Hij sprak de hoop uit dat het ongeveer tweehonderd jaar oude Kepelke er over tweehonderd jaar nog zal staan. Wethouder Frans Schreurs noemde dit project een goed voorbeeld van burger-participatie en mocht als straatveger het zand van een in de bodem geplaatste plaquette verwijderen. Hier staat de tekst “Dorpsraad-2019-Mariabuurt Heide” in gegraveerd en deze plaquette ligt tussen de twee mooie nieuwe zitbanken. Hierna werd nog gememoreerd dat het Kepelke voor velen een bezinningsplaats is in de drukke samenleving, zeker sinds de kerk van het Woord Gods verdwenen is. Bedevaartgangers naar Santiago de Compostella en andere wandelaars vinden er een rustpunt. En elke dag worden er kaarsen opgestoken, waarmee steun wordt gevraagd bij overlijden van naasten, ziektes en andere problemen. In de examentijd weten ook jongeren het Kepelke te vinden voor een kaarsje.
Aan het einde werd iedereen bedankt die aan de verfraaiing van het Kepelke en de omgeving heeft meegewerkt, vooral de aanwonenden. De gemoedelijke bijeenkomst werd afgesloten met een hapje en een drankje.
Juni 2019
Op 7 juni om 15.00u. is Park Nopperhof officieel geopend.
April 2019
de werkzaamheden aan Park Nopperhof bij verzorgingstehuis st Jan Baptist zijn deze maand gestart!
Eerst is de oude begroeiing weggehaald:
En vervolgens is de nieuwe indeling gemaakt met gras, plantjes en de nieuwe jeu-de-boules baan!
Nog even wachten op de bankjes en er kan de hele zomer genoten worden in Park Nopperhof door de omwonenden en bewoners van St Jan Baptist.
Februari 2019
Na de beoordeling door de gemeente Roermond en het verwerken van hun
advies in het conceptplan zal het project worden aangeboden aan het bestuur
van de Dorpsraad. Als alles meezit hoopt de werkgroep nog dit voorjaar te
kunnen starten met de uitvoering en in de zomer een tuin vol bloemenpracht
te kunnen presenteren aan de bewoners van het complex. Woningstichting
Woongoed 2-duizend heeft inmiddels enthousiast gereageerd op het plan en
toegezegd straks de openingsactiviteit te financieren.
2018
In de achtertuin van Verzorgingshuis St. Jan Baptist aan Nopperhof bevindt zich
reeds geruime tijd een jeu de boulesbaan. Deze baan werd oorspronkelijk
gebruikt door bewoners van het verzorgingshuis maar nu zijn deze bewoners
meer toeschouwers en zijn de leden van de jeu de boules club uit de omgeving
van St. Jan Baptist de wekelijkse gebruikers.
Door de grote belangstelling voor het wekelijks samen spelen maar ook om
ontmoetingen met andere groepen mogelijk te maken heeft de jeu de boules
club het initiatief genomen voor aanleg van een 2e baan nabij het overdekte
terras.
Er is een werkgroep geformeerd bestaande uit 5 personen, 2 leden van de
j.d.b. club, 2 leden van de Dorpsraad en de coördinator van vrijwilligerswerk in
St. Jan Baptist.
Deze werkgroep heeft een plan opgesteld voor een complete vernieuwing van
de achtertuin, het realiseren van een 2e jeu de boulesbaan en een grasveld voor
“bewegen en spelen“. Behalve voor bewoners van de aanleunwoningen en
verzorgingshuis is de tuin ook bedoeld voor de hele gemeenschap.
Op 7 december 2018 is dit plan gepresenteerd aan bewoners van
aanleunwoningen en verzorgingshuis. N.a.v. diverse opmerkingen is het plan
aangepast en daarna ter beoordeling aan de afdeling Beheer Openbare Ruimte
van de gemeente Roermond aangeboden. De achtertuin is nl. eigendom van de
gemeente Roermond (het gebouwencomplex is eigendom van Woongoed 2-
duizend).
Hondenspeelweide De Klein Hei
Maart 2021
De werkgroep vrijwilligers van de hondenspeelweide is in de loop der jaren geslonken. We zoeken daarom nieuwe hondenbaasjes die zich willen aansluiten. De taken kunnen zijn het helpen met openen/sluiten van de poorten of onderhoudswerkzaamheden zoals het dichten van gaten die door honden gegraven zijn, het zaaien van gras en het controleren van het hekwerk.
Kijk voor meer informatie op de Facebookpagina “Hondenspeelweide de Klein Hei”.

November 2019
Vrijdag 8 november was er een bijeenkomst voor betrokkenen van Hondenspeelweide de Klein Hei om te praten over het voortbestaan van het speelveldje. Vele hondenbaasjes uit Swalmen en omstreken maken dankbaar gebruik van het omheinde speelveld, het initiatief is dus zeer succesvol! Misschien zelfs iets té succesvol, want waar veel mensen (en honden) samenkomen, moet ook rekening worden gehouden met elkaar en met omwonenden. Helaas blijkt niet iedereen zich aan de geldende regels op het veld te houden, waardoor de vrijwilligers soms als ‘handhaver’ op moeten treden, zij voelen zich hier absoluut niet prettig bij. Daarnaast blijkt de geproduceerde geluidsoverlast door enthousiaste honden én baasjes op sommige momenten storend voor omwonenden.
Omdat deze door de Dorpsraad mogelijk gemaakte faciliteit alleen een succes is, als alle betrokkenen tevreden zijn, wordt tijdens deze bijeenkomst gezamenlijk nagedacht over mogelijke oplossingen. Gelukkig was iedereen bereid een beetje water bij de wijn te doen en dit heeft geleid tot de volgende aanpassingen:
Al met al was de bijeenkomst een mooi voorbeeld van ‘burgerbetrokkenheid’. Er werd goed naar elkaar geluisterd en in oplossingen gedacht. Met bovenstaande kleine aanpassingen hopen we dat het hondenspeelveld voor iedereen een fijne faciliteit blijft. Daarvoor is nodig dat iedereen, ook de hondenbaasjes die niet aanwezig waren bij deze bijeenkomst, zich houdt aan de geldende regels en men elkaar hierop in alle redelijkheid kan aanspreken. De regels zijn te lezen op de borden bij het Hondenspeelveld (zie onderstaande foto).
November 2018
Zaterdag 3 november is Hondenspeelveld de Klein Hei officieel geopend!
De opening werd bezocht door zo’n 50 hondenbaasjes en heel veel tevreden hondjes.
Ook wethouder Evers en vele omwonenden kwamen een kijkje nemen. Iedereen is erg onder de indruk van het prachtige eindresultaat. Vanaf nu is het hondenspeelveld beschikbaar voor alle honden en hondjes uit Swalmen.
Veel speelplezier!

In onderstaand verslag staat beschreven hoe het project ‘de Beet’ tot stand gekomen is, uitgewerkt is door de werkgroep ‘Leefomgeving’ van de Dorpsraad en uiteindelijk gerealiseerd is.
April 2017
Op 14 april 2017 is Wandelpad de Beet feestelijk geopend door alle betrokken partijen die hebben samengewerkt om van dit project een succes te maken. Vele inwoners van Swalmen én toersiten hebben in de afgelopen maanden al genoten van het prachtige pad. Inmiddels zijn ook de ‘randjes’ mooi afgewerkt met houten betimmering en is er een bankje geplaatst als kers op de taart.


Juli 2016
Het resultaat mag er zijn.

In onderstaand verslag kunt u lezen hoe het project ‘Groenstrook Robijstraat/Molenweg’ tot stand is gekomen en is gerealiseerd door de werkgroep Leefomgeving van de Dorpsraad:
Juni 2017
Vrijwilligers plegen jaarlijks onderhoud en deze brief wordt verstuurd naar de omwonenden om het speelveld schoon en toegankelijk te houden voor kinderen.
April 2017
Op 6 april is er een houten bruggetje geplaatst als aanvulling op de speelgelegenheid in de Groenstrook. Een jaar na de feestelijke opening is de groenvoorziening alweer wat groener geworden! En de bloesem staat mooi in bloei.

Maart 2016
Op 16 maart is de groenstrook Robijnstraat/Molenweg feestelijk geopend. Op deze dag hebben de leerlingen van Basisschool Octopus samen met wethouders Gerard IJff en Raya Fick en de leden van onze werkgroep Groen de groenstrook aan de Robijnstraat/Molenweg aangeplant. Het beheer is vanaf nu in handen van verschillende partijen (zie hier het projectplan).
Ga allemaal kijken naar het prachtige resultaat!

De Dorpsraad neemt – in samenwerking met Springze – podiumdelen over van BC Broekhin t.b.v. de Swalmer gemeenschap
Als gevolg van de verhuizing van BC Broekhin van de locatie Peelveldlaan naar Reuver heeft de Dorpsraad een aantal bij de school overtollige podiumdelen over kunnen nemen.
Het gaat om in totaal 25 podiumdelen, met een afmeting van 2 bij 1 meter, en een hoogte van 40 cm. Tot nog toe konden Swalmer verenigingen en organisaties de podiumdelen lenen bij BC Broekhin. Dat is in de toekomst niet meer op die manier mogelijk. Om de podiumdelen toch voor de Swalmer gemeenschap te behouden heeft de Dorpsraad besloten de podiumdelen over te nemen.
De Dorpsraad heeft voor de uitvoering van een en ander contact opgenomen met Springze, het verhuurbedrijf van Bart Geraedts. De podiumdelen worden bij Springze opgeslagen.
De voorwaarden voor uitleen zijn:
De Dorpsraad is Springze erkentelijk voor de bereidheid om voor opslag en uitleen van de podiumdelen te willen zorgen.
We hopen dat op deze wijze de podiumdelen voor de Swalmer gemeenschap een welkome aanvulling blijven bij de organisatie van allerlei activiteiten en evenementen.
Swalmen, juli 2019
Bestuur Dorpsraad Swalmen
Springze

Juli 2020
Dit is alweer de 3e ronde van het project Actief in je Buurt, waarbij iedereen die een mooi initiatief heeft voor het dorp of de buurt een aanvraag mag indienen voor een financiële bijdrage.
Spelregels
Indienen van een project
Een project wordt bij de Dorpsraad schriftelijk of per e-mail ingediend, inclusief planomschrijving en begroting.
De werkgroep “Actief in je Buurt” bespreekt de aanvraag en brengt advies uit aan het bestuur van de Dorpsraad.
2017
De Dorpsraad heeft besloten de aktie “Actief in je Buurt ” in 2018 te herhalen en weer 10 projecten te steunen met € 1000,00. Voor de beoordeling van de aanvragen wordt een nieuwe werkgroep samengesteld en na de goedkeuring door het College van B en W wordt hierover uitgebreid gepubliceerd.
2014 – 2016
Tussen december 2014 en oktober 2016 zijn de 10x 1000 euro besteed aan initiatieven die voldeden aan bovenstaande voorwaarden.
Onderstaand vindt u een overzicht van de 10 gehonoreerde aanvragen:
Juni 2019
Uitnodiging Inloopavond Parkeerplaats Beeckerhof
Wanneer? Woensdag 26 juni, vrije inloop tussen 19.00 en 21.00 uur.
Waar? Markt 3a (voormalig gemeentehuis), in de Laeskamer.
Zou het niet fantastisch zijn als we van de huidige parkeerplaats Beeckerhof een aantrekkelijke entrée voor Swalmen kunnen maken? Een groene plek waar kinderen kunnen spelen, waar fietsers even kunnen uitrusten/picknicken, een carpoolplek waar verenigingen zich kunnen verzamelen, een plek waar het goed ‘toeven’ is.
Dit zijn wat beelden die de werkgroep Beeckerhof voor ogen heeft bij de herinrichting van het terrein. De werkgroep Beeckerhof bestaat uit leden van de Dorpsraad en buurtbewoners en heeft voorbereidende gesprekken gevoerd met de gemeente Roermond en adviseurs op het gebied van onder andere civiel techniek, spelen en groen. Dit heeft geleid tot een eerste concept-plan voor verfraaiing van parkeerplaats Beeckerhof.
We organiseren op woensdag 26 juni een avond waarop u vrij kunt binnenlopen om mee te denken over dit plan. Met uw input gaan we vervolgens aan de slag om tot een definitief ontwerp te komen.
Tot ziens op 26 juni!
Januari 2019
Het eerste ontwerp wordt momenteel aangepast en zal, na toetsing door de gemeente, in het voorjaar 2019 aan de buurtbewoners worden gepresenteerd.
Daarna wordt een definitief plan opgesteld en aan het bestuur van de Dorpsraad aangeboden.
2018
In het voorjaar van 2018 hebben op initiatief van de buurtbewoners informatieve gesprekken plaatsgevonden o.a. met de Gemeente Roermond over het bestemmingsplan rond de Asseltsestraat en over de mogelijke bodemvervuiling.
In september heeft een verkennend bodemonderzoek plaats gevonden in opdracht van de Dorpsraad en na de gunstige uitslag van dit onderzoek is de werkgroep -bestaande uit 2 buurtbewoners en 2 leden van de werkgroep Leefomgeving van de Dorpsraad- “officieel” gestart in oktober 2018.
Uitgangspunt is het vergroenen van de parkeerplaats: asfalt verwijderen, speelgazon aanleggen, markante bomen plaatsen en herinrichten van de parkeergelegenheid met o.a. een e-oplaadpunt en info-paneel.
Op 23 november 2018 is er een uitvoerig overleg geweest van de werkgroep met liefst 4 ambtenaren van de Gemeente Roermond over verkeer, groen, speel-sportgelegenheid en parkeerfaciliteiten.
De Dorpsraad heeft het initiatief genomen voor de website Zjwame Aktueel om een gebundeld overzicht te creëren van activiteiten die in Asselt, Boukoul en Swalmen plaatsvinden.
Je kunt via de website www.zjwameaktueel.nl alle informatie vinden over activiteiten in Swalmen, Asselt en Boukoul op sociaal, cultureel, sportief en informatief gebied.
‘Zjwame Aktueel’ is bedoeld voor activiteiten die door verenigingen en organisaties in Swalmen worden georganiseerd.
Denk bijvoorbeeld aan een buitenspeeldag voor de jeugd; intocht St Nicolaas; de traditionele motortocht van Kindervakantiewerk; het zomeravondconcert van de harmonie; de boekenmarkt; Sjwaampop, maar ook bijvoorbeeld voor een aankondiging/overzicht van kerkdiensten en sportwedstrijden.
Alle verenigingen, groeperingen, instanties en organisaties (uit Swalmen, Asselt en Boukoul) kunnen een inlognaam met wachtwoord ontvangen voor de website ‘Zjwame Aktueel’. De ‘webmaster’ van elk van deze organisaties krijgt hiermee een platform om zijn/haar vereniging te promoten middels het plaatsen van berichten en activiteiten.
Ook een inlog ontvangen om de activiteiten of berichten voor jouw vereniging GRATIS op deze website te plaatsen?
Vraag dan hier jouw inlognaam met wachtwoord.
Op de website www.zjwameaktueel.nl kunt u na het inloggen met uw inlognaam en wachtwoord een handleiding downloaden.
In deze handleiding wordt stap voor stap uitgelegd hoe u berichten en/of evenementen kunt plaatsen.
Heeft u desondanks toch nog vragen over de website www.zjwameaktueel.nl, mail dan uw vraag naar: secretariaat@dorpsraadswalmen.nl
Maart 2020
Half maart heeft de gemeente op verzoek van de werkgroep Leefomgeving een grote spar laten planten nabij het Heier Kepelke aan de Kruising van de Hollestraat en de Oudeweg. Deze boom zal in de toekomst rond Kerstmis van verlichting voorzien worden, waardoor er dan rond het kepelke nog meer kerstsfeer ontstaat.
Maar ook nu al staat de boom te pronken. Buurtbewoner Henk Caris zal de boom in droge tijden van water voorzien.

Juni 2019
Afronding project
Donderdag 20 mei werd door de Dorpsraad, gemeente en de Mariabuurt Heide stilgestaan bij de verfraaiing van de omgeving van het Heier Kepelke nabij het Hagelkruis en de Hollestraat. Er waren een dertigtal buurtbewoners en andere belangstellenden aanwezig en zij hoorden Dorpsraadvoorzitter Wim Suilen vertellen hoe de verfraaiing tot stand is gekomen door de werkgroep Leefomgeving. Hij sprak de hoop uit dat het ongeveer tweehonderd jaar oude Kepelke er over tweehonderd jaar nog zal staan. Wethouder Frans Schreurs noemde dit project een goed voorbeeld van burger-participatie en mocht als straatveger het zand van een in de bodem geplaatste plaquette verwijderen. Hier staat de tekst “Dorpsraad-2019-Mariabuurt Heide” in gegraveerd en deze plaquette ligt tussen de twee mooie nieuwe zitbanken. Hierna werd nog gememoreerd dat het Kepelke voor velen een bezinningsplaats is in de drukke samenleving, zeker sinds de kerk van het Woord Gods verdwenen is. Bedevaartgangers naar Santiago de Compostella en andere wandelaars vinden er een rustpunt. En elke dag worden er kaarsen opgestoken, waarmee steun wordt gevraagd bij overlijden van naasten, ziektes en andere problemen. In de examentijd weten ook jongeren het Kepelke te vinden voor een kaarsje.
Aan het einde werd iedereen bedankt die aan de verfraaiing van het Kepelke en de omgeving heeft meegewerkt, vooral de aanwonenden. De gemoedelijke bijeenkomst werd afgesloten met een hapje en een drankje.
Juni 2019
Op 7 juni om 15.00u. is Park Nopperhof officieel geopend.
April 2019
de werkzaamheden aan Park Nopperhof bij verzorgingstehuis st Jan Baptist zijn deze maand gestart!
Eerst is de oude begroeiing weggehaald:
En vervolgens is de nieuwe indeling gemaakt met gras, plantjes en de nieuwe jeu-de-boules baan!
Nog even wachten op de bankjes en er kan de hele zomer genoten worden in Park Nopperhof door de omwonenden en bewoners van St Jan Baptist.
Februari 2019
Na de beoordeling door de gemeente Roermond en het verwerken van hun
advies in het conceptplan zal het project worden aangeboden aan het bestuur
van de Dorpsraad. Als alles meezit hoopt de werkgroep nog dit voorjaar te
kunnen starten met de uitvoering en in de zomer een tuin vol bloemenpracht
te kunnen presenteren aan de bewoners van het complex. Woningstichting
Woongoed 2-duizend heeft inmiddels enthousiast gereageerd op het plan en
toegezegd straks de openingsactiviteit te financieren.
2018
In de achtertuin van Verzorgingshuis St. Jan Baptist aan Nopperhof bevindt zich
reeds geruime tijd een jeu de boulesbaan. Deze baan werd oorspronkelijk
gebruikt door bewoners van het verzorgingshuis maar nu zijn deze bewoners
meer toeschouwers en zijn de leden van de jeu de boules club uit de omgeving
van St. Jan Baptist de wekelijkse gebruikers.
Door de grote belangstelling voor het wekelijks samen spelen maar ook om
ontmoetingen met andere groepen mogelijk te maken heeft de jeu de boules
club het initiatief genomen voor aanleg van een 2e baan nabij het overdekte
terras.
Er is een werkgroep geformeerd bestaande uit 5 personen, 2 leden van de
j.d.b. club, 2 leden van de Dorpsraad en de coördinator van vrijwilligerswerk in
St. Jan Baptist.
Deze werkgroep heeft een plan opgesteld voor een complete vernieuwing van
de achtertuin, het realiseren van een 2e jeu de boulesbaan en een grasveld voor
“bewegen en spelen“. Behalve voor bewoners van de aanleunwoningen en
verzorgingshuis is de tuin ook bedoeld voor de hele gemeenschap.
Op 7 december 2018 is dit plan gepresenteerd aan bewoners van
aanleunwoningen en verzorgingshuis. N.a.v. diverse opmerkingen is het plan
aangepast en daarna ter beoordeling aan de afdeling Beheer Openbare Ruimte
van de gemeente Roermond aangeboden. De achtertuin is nl. eigendom van de
gemeente Roermond (het gebouwencomplex is eigendom van Woongoed 2-
duizend).
Hondenspeelweide De Klein Hei
Maart 2021
De werkgroep vrijwilligers van de hondenspeelweide is in de loop der jaren geslonken. We zoeken daarom nieuwe hondenbaasjes die zich willen aansluiten. De taken kunnen zijn het helpen met openen/sluiten van de poorten of onderhoudswerkzaamheden zoals het dichten van gaten die door honden gegraven zijn, het zaaien van gras en het controleren van het hekwerk.
Kijk voor meer informatie op de Facebookpagina “Hondenspeelweide de Klein Hei”.

November 2019
Vrijdag 8 november was er een bijeenkomst voor betrokkenen van Hondenspeelweide de Klein Hei om te praten over het voortbestaan van het speelveldje. Vele hondenbaasjes uit Swalmen en omstreken maken dankbaar gebruik van het omheinde speelveld, het initiatief is dus zeer succesvol! Misschien zelfs iets té succesvol, want waar veel mensen (en honden) samenkomen, moet ook rekening worden gehouden met elkaar en met omwonenden. Helaas blijkt niet iedereen zich aan de geldende regels op het veld te houden, waardoor de vrijwilligers soms als ‘handhaver’ op moeten treden, zij voelen zich hier absoluut niet prettig bij. Daarnaast blijkt de geproduceerde geluidsoverlast door enthousiaste honden én baasjes op sommige momenten storend voor omwonenden.
Omdat deze door de Dorpsraad mogelijk gemaakte faciliteit alleen een succes is, als alle betrokkenen tevreden zijn, wordt tijdens deze bijeenkomst gezamenlijk nagedacht over mogelijke oplossingen. Gelukkig was iedereen bereid een beetje water bij de wijn te doen en dit heeft geleid tot de volgende aanpassingen:
Al met al was de bijeenkomst een mooi voorbeeld van ‘burgerbetrokkenheid’. Er werd goed naar elkaar geluisterd en in oplossingen gedacht. Met bovenstaande kleine aanpassingen hopen we dat het hondenspeelveld voor iedereen een fijne faciliteit blijft. Daarvoor is nodig dat iedereen, ook de hondenbaasjes die niet aanwezig waren bij deze bijeenkomst, zich houdt aan de geldende regels en men elkaar hierop in alle redelijkheid kan aanspreken. De regels zijn te lezen op de borden bij het Hondenspeelveld (zie onderstaande foto).
November 2018
Zaterdag 3 november is Hondenspeelveld de Klein Hei officieel geopend!
De opening werd bezocht door zo’n 50 hondenbaasjes en heel veel tevreden hondjes.
Ook wethouder Evers en vele omwonenden kwamen een kijkje nemen. Iedereen is erg onder de indruk van het prachtige eindresultaat. Vanaf nu is het hondenspeelveld beschikbaar voor alle honden en hondjes uit Swalmen.
Veel speelplezier!

In onderstaand verslag staat beschreven hoe het project ‘de Beet’ tot stand gekomen is, uitgewerkt is door de werkgroep ‘Leefomgeving’ van de Dorpsraad en uiteindelijk gerealiseerd is.
April 2017
Op 14 april 2017 is Wandelpad de Beet feestelijk geopend door alle betrokken partijen die hebben samengewerkt om van dit project een succes te maken. Vele inwoners van Swalmen én toersiten hebben in de afgelopen maanden al genoten van het prachtige pad. Inmiddels zijn ook de ‘randjes’ mooi afgewerkt met houten betimmering en is er een bankje geplaatst als kers op de taart.


Juli 2016
Het resultaat mag er zijn.

In onderstaand verslag kunt u lezen hoe het project ‘Groenstrook Robijstraat/Molenweg’ tot stand is gekomen en is gerealiseerd door de werkgroep Leefomgeving van de Dorpsraad:
Juni 2017
Vrijwilligers plegen jaarlijks onderhoud en deze brief wordt verstuurd naar de omwonenden om het speelveld schoon en toegankelijk te houden voor kinderen.
April 2017
Op 6 april is er een houten bruggetje geplaatst als aanvulling op de speelgelegenheid in de Groenstrook. Een jaar na de feestelijke opening is de groenvoorziening alweer wat groener geworden! En de bloesem staat mooi in bloei.

Maart 2016
Op 16 maart is de groenstrook Robijnstraat/Molenweg feestelijk geopend. Op deze dag hebben de leerlingen van Basisschool Octopus samen met wethouders Gerard IJff en Raya Fick en de leden van onze werkgroep Groen de groenstrook aan de Robijnstraat/Molenweg aangeplant. Het beheer is vanaf nu in handen van verschillende partijen (zie hier het projectplan).
Ga allemaal kijken naar het prachtige resultaat!

Sintermerte.
Op zaterdag 8 november vond weer de jaarlijkse viering van Sint Maarten plaats.
We kijken terug op een geslaagd evenement. De kinderen zijn massaal met hun ouders komen kijken naar het spel en zijn vervolgens meegelopen in een mooi optocht door het dorp, onder begeleiding van de Koninklijke Harmonie St. Caecilia Swalmen Gelukkig werkte de weergoden goed mee. Aangevoerd door de Brandweer kwam de optocht weer terug en heeft er een mooi Sint Maartensvuur gebrand en waren er snoepzakjes voor de kids en warme chocomel voor iedereen. Als comité zijn we er trots op dat we deze traditie in ere kunnen houden, mede dank zij de inzet van veel vrijwilligers en sponsors.

Aftrap Same taofele.
Op 10 december ging “Same Taofele Zjwame” van start bij De Mert in Swalmen: samen eten, nieuwe mensen ontmoeten en gewoon een fijne middag hebben. Het initiatief van “Same Taofele Zjwame”, een gezellig samenzijn voor alleenstaanden, is ontstaan uit de werkgroep Sociale samenhang.
Burgemeester Hoogtanders was aanwezig om het initiatief officieel te openen. Thuur Crompvoets, voorzitter van Dorpsraad Swalmen, heette haar en alle bezoekers van harte welkom bij dit nieuwe initiatief.
Met maar liefst 33 deelnemers was het meteen een prachtige, veelbelovende start.
“Same Taofele Zjwame” vindt elke maand plaats. De volgende editie is een lunch op 14 januari bij Herberg De Bos. Reserveren kan bij Herberg De Bos door een ticket te kopen.
We kijken ernaar uit om dit mooie initiatief verder uit te bouwen.

Blacklight toernooi.
Op zaterdagmiddag 20 december organiseert SJOEZ! in de sporthal een blacklight toernooi.
Tijdens het blacklight-volleybal wordt de sporthal verduisterd en verlicht met neon- en UV-lichten. Alles wat wit of fluorescerend is, licht spectaculair op! De jeugd kan onder andere volleyballen en voetballen.

Bestuursmutaties.
Binnenkort vinden enkele mutaties plaats in het bestuur van de Dorpsraad. Luc Timmermans en Carolien Janssen hebben aangegeven te willen stoppen als bestuurslid. Beiden hebben een groot aantal jaren deel uitgemaakt van het bestuur.
Het bestuur wordt in de loop van januari uitgebreid met Nicole Geerlings en Stan Geraedts. Onderstaand stellen Nicole en Stan zich voor:

Aangenaam: mijn naam is Nicole Geerlings. Vanaf januari maak ik, namens de werkgroep SJOEZ, deel uit van het bestuur van de Dorpsraad Swalmen. In het dagelijks leven ben ik werkzaam als adviseur in de cultuursector, waarbij we zowel overheden als culturele organisaties en creatieve makers ondersteunen met diverse vraagstukken, en als zakelijk leider voor een kamerorkest. Daarnaast ben ik iedere zaterdagochtend als vrijwilliger in het dierenasiel op de konijnenafdeling te vinden, ben ik bestuurslid bij het Jeugdfonds Sport & Cultuur Limburg en bestuurslid bij de Internationale Keramiekmarkt Swalmen.
Ik vind het ontzettend belangrijk dat ieder kind de vrijheid krijgt om zorgeloos op te kunnen groeien in de eigen, veilige omgeving. Het is daarom extra belangrijk dat in een dorp als Swalmen genoeg leuks te doen is voor de jeugd. Alleen zo kunnen we zorgen voor een duurzame en levendige toekomst voor Swalmen. Daar zet ik me als lid van de werkgroep SJOEZ, en bestuurslid van de Dorpsraad, dan ook heel erg graag voor in.

Mijn naam is Stan Geraedts en ik ben 20 jaar oud. Ik woon al mijn hele leven in Swalmen en ben hier opgegroeid, met een sterke verbondenheid met het dorp en de mensen die het vormen.
Vanaf dit jaar mag ik als jongste lid van de dorpsraad bijdragen aan de toekomst van Swalmen, een rol die ik met enthousiasme en een frisse blik vervul. De ontwikkeling van ons dorp vind ik erg belangrijk. Ik draag hier al enkele jaren actief aan bij, vooral op het gebied van jeugd en verbinding. Zo ben ik inmiddels ruim twee jaar betrokken bij SJOEZ, waar we activiteiten organiseren voor jongeren en ervoor zorgen dat zij zich gezien, gehoord en betrokken voelen. Daarnaast ben ik meerdere jaren leiding geweest bij KVW. Het werken met kinderen en jongeren heeft me laten zien hoe belangrijk het is dat zij ruimte krijgen om zichzelf te zijn en met plezier samen te komen.
De meeste mensen zullen mij kennen van Springze, waar ik al jaren actief ben. In die rol ben ik vaak in contact met jeugd, ouders en vele vrijwilligers, en dat heeft mijn motivatie versterkt om me juist voor deze groep in te zetten. De jeugd vormt immers de toekomst van Swalmen, en ik geloof dat we samen kunnen zorgen voor een leefomgeving waarin zij kunnen groeien, leren en plezier maken. Sinds dit jaar ben ik ook lid van V.V. de Hopsjlokkers, waar ik graag bijdraag aan het behoud van tradities en de sfeer die Swalmen zo eigen en vertrouwd maakt. Naast mijn werkzaamheden in het dorp studeer ik aan de opleiding Docent Beeldende Kunst en Vormgeving in Rotterdam. Mijn creatieve achtergrond en ervaring met het begeleiden van jongeren neem ik graag mee binnen de dorpsraad.
Waar mijn jeugd begon, wil ik nu de brug vormen tussen wat was, wat is en wat nog mag ontstaan. Ik word lid van de dorpsraad om te luisteren, te leren en te bouwen aan een Swalmen waarin samen groeien vanzelfsprekend wordt.
Greun aan de sjtasie.
De werkzaamheden voor de nieuwe Jumbo op het Crasbornplein zijn begonnen. Daarom zijn de bomen in de grote boombakken die “’t wermste sjtökske Zjwame” verkoeling en schaduw hebben gebracht, verplaatst. De drie bomen zijn door Ferd Geisler geadopteerd en staan prachtig bij zijn Sjtasie. Dank ook aan AJ Real Estate, Spierings Sloopwerken en de werkgroep leefomgeving van De Dorpsraad.

De bouw opgefleurd
Nu het project De Kluus de lucht in gaat, valt er elke dag wat te zien. De doorzichtige bouwhekken zijn in samenwerking met de gemeente Roermond en AS Creations vanaf nu in seizoenssferen! Elk seizoen nieuwe aankleding en ondertussen het nieuwe aanzicht van de Markt zien groeien.

Plaatsing nieuwe historische fotoborden
Begin vorig jaar zijn door de werkgroep Leefomgeving in en rond het centrum een aantal historische fotoborden geplaatst. De afgelopen weken zijn een viertal nieuwe fotopanelen geplaatst: op de plaats van de vroegere Fuu, de vroegere windmolen (nu Hilkens), bij de Lambertusschool en vlakbij de locatie van de Koet.

Activiteiten Sjoez!.
Sjoez! is het afgelopen jaar heel voortvarend aan de slag gegaan om activiteiten voor de jeugd te organiseren. Zo vond in september de Pubquiz plaats. De 15 deelnemers hebben zich prima vermaakt.
In oktober werden bij de Sjtasie enkele activiteiten rond het thema streetculture georganiseerd. Er waren 3 workshops: graffiti, breakdance en spoken word. Met 29 deelnemers was het evenement goed bezocht. Als vervolg hierop vond nog een workshop skateboarden plaats.



80 jaar vrijheid.
Samen met MHVS en Oranjecomité heeft de Dorpsraad het afgelopen jaar de activiteiten rond de viering van 80 jaar vrijheid georganiseerd. Zo vond in de mei de vrijheidsmaaltijd plaats, bijgewoond door ruim 100 dorpsgenoten. In september was gedurende twee weekenden in de St. Lambertuskerk de tentoonstelling 80 jaar vrijheid te zien. Deze tentoonstelling is druk bezocht. Vooral de opening en de afsluitende zondag met muzikale opluistering van Swalmer muziekgezelschappen trok veel publiek. Als afsluiting vond nog een filmavond plaats met beelden van de evacuatie en bevrijding van Swalmen en omgeving.

Same Taofele.
Zoals vorige keer al gemeld organiseert de Dorpsraad samen met o.a. de wijkraad Asselt en VIJF het project Same Taofele. Voor een beperkt bedrag wordt door de Swalmer restaurants maandelijks op toerbeurt een maaltijd aangeboden. De aftrap vindt plaats op 10 december in de Mert.
Actief in je buurt: bijdrage rolstoelfiets.
Vanuit De Zonnebloem is er recent een rolstoelfiets bij de locatie Amaliahof van De Zorggroep geplaatst zodat bewoners van Swalmen en omgeving gebruik kunnen maken van deze rolstoelfiets.

Op woensdag 25 juni kwamen De Zonnebloem, de Dorpsraad/Werkgroep Actief in je buurt en De Zorggroep samen om met een bewoonster van Amaliahof de rolstoelfiets te bezichtigen en om er de eerste meters mee te fietsen.
Bewoners die afhankelijk zijn van een rolstoel kunnen op deze manier met hun naaste/vrijwilliger genieten van een fietstocht door en rondom het mooie Swalmen.
Dankzij een donatie vanuit De Dorpsraad Swalmen (werkgroep Actief in je buurt) die De Zorggroep mocht ontvangen, kunnen bewoners van de locaties Amaliahof en St Jan Baptist kosteloos gebruik maken van de rolstoelfiets.
Activiteiten Sjoez!.
Sjoez! heeft de afgelopen tijd verschillende activiteiten georganiseerd voor de jeugd. De een wat beter bezocht dan de andere, maar de gemeenschappelijke deler is dat de jeugd die erbij aanwezig was zich goed vermaakt heeft.
Zo hebben we in maart onze inmiddels traditionele spokentocht weer georganiseerd. De keuze om dit keer niet in het najaar(rond Haloween) te zitten, maar juist in het voorjaar, is zeer goed bevallen. Voor het eerst dit jaar hadden we ons start- en eindpunt bij het kampeerterrein van zwembad De Bosberg liggen. Hier waren we van alle gemakken voorzien en hadden we zelfs een heus kampvuur voor de liefhebbers die na de tocht nog wilde genieten van een lekker kopje soep en een drankje. Ruim 100 kinderen en ook enkele volwassenen hebben een leuke en griezelige tocht beleefd. Natuurlijk hadden wij als organisatie achteraf nog wel wat verbeterpunten, maar al met al zijn we zeer tevreden met de tocht. Volgend jaar zeker weer!
In het voorjaar hadden we 3 evenementen op de rol staan, waarvan we er één, de Buddy Battle, vanwege het weer hebben moeten afzeggen. De Pizza-avond en het smokkelspel/levend stratego hebben wel plaatsgevonden. Bij de Pizza-avond hebben we met de jeugd samen pizza gegeten, en een filmquiz gespeeld. Ook hebben we nog leuke spelletjes gedaan. En wat voor ons misschien wel het belangrijkste was, wij konden met de jeugd om tafel om op een speelse manier in gesprek te kunnen gaan. Zo hebben we weer wat nieuwe ideeën opgedaan voor leuke activiteiten die later dit jaar zullen gaan plaatsvinden. Ook is hier het idee uitgewerkt om een Whatsapp groep te starten waar alleen de beheerder(Sjoezleden) berichten in kunnen plaatsen, en de jeugd (mits toestemming van de ouders) zich kunnen toevoegen, zodat men op de hoogte kan blijven van onze activiteiten.
In de bossen achter het Reubenberg-terrein hebben we het smokkelspel/levend stratego gespeeld. Dit was één van de ideeën die naar voor kwam tijdens ons bezoek aan de basisscholen. De sfeer deed een beetje denken aan een schoolkamp. Bosspelen blijken zo ouderwets nog niet te zijn, want de jeugd die erbij aanwezig was genoot met volle teugen. We hebben het dit jaar op een vrijdagmiddag georganiseerd, omdat de scholen dan wat eerder uit zijn. Dit beviel goed, al hebben we onszelf wel voorgenomen dit soort evenementen een volgende keer wat langer te laten duren en dan waarschijnlijk naar een zaterdag te verschuiven.
Last but zeker niet least was ons zeer succesvolle Zjwaams Zjwumme. Dit hebben we in de zomer voor de 3de keer in samenwerking met de Erpelkes georganiseerd. Ruim 120 kinderen waren op zwembad De Bosberg erbij om door de schuim te rennen, buikschuivers te maken en een frisse duik te nemen. Niet alleen Zjwamer jeugd was erbij, maar ook flink wat Duitse gasten, en zelfs kampeerders deden enthousiast mee. Kortom, dit was zeker niet de laatste keer dat we het Zjwaams Zjwumme georganiseerd hebben.

Al met al kijken we op een geslaagde periode terug en zijn zeer gemotiveerd om er in het najaar weer vol tegen aan te gaan. Te beginnen met de quiznight en straks in de herfstvakantie een nieuw street culture evenement.
Afsluiting burgerbegroting.
Op 22 augustus bezocht het bestuur van De Dorpsraad wethouder Felix van Ballegooij om de pilot burgerbegroting officieel af te sluiten. Sinds enige tijd werken de gemeente Roermond en De Dorpsraad volgens het ‘wijken en kernenbeleid’ om initiatieven in Swalmen (en andere kernen) mogelijk te maken. De pilot burgerbegroting heeft vanaf de oprichting van De Dorpsraad veel moois mogelijk gemaakt voor Swalmen, waaronder diverse Actief in je Buurt ideeën van inwoners en grote projecten zoals speeltuin Beeckerhof, De Zjwamer Gazet en activiteiten voor de jeugd door SJOEZ!. Vandaag was het moment om samen met de wethouder de pilot ook officieel te beëindigen.

Plaatsing bankje Mathieu Cordangpark.
Regelmatig geven inwoners aan dat er behoefte is aan meer bankjes. Op verzoek van de Dorpsraad heeft afgelopen maand de gemeente een bankje bijgeplaatst in het Mathieu Cordangpark. De werkgroep Leefomgeving gaat komende tijd een inventarisatie uitvoeren van locaties waar behoefte is aan bankjes danwel waar bankjes wegkunnen.
Serviceabonnement open Bibliorura.
Bibliorura Roermond biedt de inwoners van Swalmen een SERVICEABONNEMENT aan. Dit betekent dat u voor 25 euro het lidmaatschap van Bibliorura aangaat. U vraagt online boeken aan, die in Swalmen bij de Laeskamer worden afgeleverd. U krijgt via de mail bericht dat u uw bestelling in de Laeskamer kunt ophalen en ook weer kunt inleveren binnen de afgesproken termijn. We zijn hier per 1 september mee gestart.
Same Taofele.
De Dorpsraad organiseert samen met o.a. de wijkraad Asselt en VIJF het project Same Taofele. Voor een beperkt bedrag wordt door de Swalmer restaurants maandelijks op toerbeurt een maaltijd aangeboden. Doel is dat mensen in een ongedwongen sfeer elkaar kunnen ontmoeten waardoor op deze manier het sociaal isolement wordt doorbroken. Een negental restaurants hebben al hun medewerking toegezegd. De aftrap vindt plaats in oktober.
Nieuwsbrief 2. Mei 2025
Activiteiten Sjoez
De werkgroep Sjoez heeft de afgelopen maanden diverse activiteiten voor de jeugd georganiseerd. Zo vond op 29 maart een drukbezochte spokentocht plaats. Op 3 mei was er een pizza-avond en op 16 mei het Levend stratego & smokkelspel.
Binnenkort staan de Buddy Battle (21 juni) en het Zjwaams zjwumme (5 juli) op het programma.
Zjwaamvallei
Op 23 april heeft een kleine groep vrijwilligers groenonderhoud bij de Zjwaamvallei (kleine huisjes achter de papierfabriek) uitgevoerd. Deze bouwwerkjes trekken altijd veel aandacht van voorbijkomende fietsers en wandelaars. Het is dan ook belangrijk dat dit “cultureel erfgoed” behouden blijft.
Vrijheidsmaaltijd
In het kader van 80 jaar vrijheid heeft de gemeente Roermond per wijk een financiële bijdrage ter beschikking gesteld voor het organiseren van een vrijheidsmaaltijd. Deze maaltijd, georganiseerd door Dorpsraad, MHVS en Oranje comité, vond plaats in zaal De Mert op 3 mei. Voor en tijdens de maaltijd werd door Sjra Puts, Riky Simons, enkele dames uit Oekraine en burgemeester Hoogtanders stilgestaan bij het onderwerp vrijheid en wat dit voor ons betekent. Er hebben ruim 100 inwoners deelgenomen.
80 jaar vrijheid
In de weekenden van 13/14 en 27/28 september wordt in de Lambertuskerk een tentoonstelling gehouden over de bevrijding van Swalmen. De heren Eric Munnicks en Hugo Levels verzorgen een voordracht. Ook zal filmmateriaal worden getoond. Op de slotdag vindt een muzikale afsluiting plaats.
Themabijeenkomst wonen-welzijn-zorg
Op donderdag 26 juni wordt door de gemeente een bijeenkomst georganiseerd in De
Mert. Doel van de bijeenkomst is om ideeën en verbeteringen te inventariseren
rondom het onderwerp Wonen-welzijn-zorg. Alle bewoners van Swalmen worden
uitgenodigd om hier aan deel te nemen.
Voor u ziet u de 1e nieuwsbrief van de Dorpsraad Swalmen. Met de nieuwsbrief informeren we u over actuele zaken waar de dorpsraad mee bezig is. De bedoeling is om ongeveer 5 keer per jaar een nieuwsbrief uitbrengen. Op onze website kunt u zich aanmelden en ontvangt u automatisch de nieuwe uitgave.
Nieuwe website
Door Kitewebsites is eind vorig jaar onze website https://dorpsraadswalmen.nl/ vernieuwd. De opzet is eigentijds en fris en geeft een goed overzicht van de activiteiten van onze werkgroepen.
Nieuwe voorzitter
Per 1 maart is Thuur Crompvoets de nieuwe voorzitter van de Dorpsraad Swalmen. Hij volgt John van den Groenendal op. In de komende Zjwamer Gezet kunt u met hem kennis maken.
Jaarverslag 2024
Zoals elk jaar publiceren we een jaarverslag waarin we terugblikken over het afgelopen jaar. Het jaarverslag 2024 is onlangs afgerond. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt er geen papieren versie meer gemaakt. Het jaarverslag is te vinden op https://dorpsraadswalmen.nl/archief/#jvsl .
Wijkagenda
In 2024 is door de gemeenteraad het nieuwe wijken- en kernenbeleid vastgesteld. Eén van de onderdelen is het opstellen van een jaarlijkse wijkagenda. Hierin staan de belangrijkste punten die de komende periode voor Swalmen bijdragen aan verbetering van de leefbaarheid. Er is een wijkcoalitie gevormd (gemeente, zorg en ondersteuning VIJF, woningcorporatie Nester, politie en dorpsraad) die voorstellen doet voor plannen. Deze plannen worden vervolgens uitgewerkt en in de komende jaren uitgevoerd.
Naast de wijkagenda zijn er de inwonersinitiatieven. Dit zijn ideeën en plannen van inwoners om in hun directe omgeving de leefbaarheid te verbeteren. Deze plannen zijn qua (financiële) omvang over het algemeen wat kleiner dan de plannen zoals die in de wijkagenda zijn opgenomen. Inwoners kunnen ideeën rechtstreeks aanmelden bij de gemeente.
Vrijheidsmaaltijd
In het kader van 80 jaar vrijheid wordt er de komende tijd op diverse plaatsen in de gemeente een vrijheidsmaaltijd georganiseerd. Op 3 mei vindt deze maaltijd in de vorm van een lunch in Swalmen plaats. De dorpsraad organiseert dit in samenwerking met het Oranjecomité en de Milieu- en Heemkundevereniging. Binnenkort volgt nadere informatie.
In de 2e helft van dit jaar vinden nog meer activiteiten plaats om stil te staan bij 80 jaar vrijheid
Voor u ziet u de 1e nieuwsbrief van de Dorpsraad Swalmen. Met de nieuwsbrief informeren we u over actuele zaken waar de dorpsraad mee bezig is. De bedoeling is om ongeveer 5 keer per jaar een nieuwsbrief uitbrengen. Op onze website kunt u zich aanmelden en ontvangt u automatisch de nieuwe uitgave.
Nieuwe website
Door Kitewebsites is eind vorig jaar onze website https://dorpsraadswalmen.nl/ vernieuwd. De opzet is eigentijds en fris en geeft een goed overzicht van de activiteiten van onze werkgroepen.
Nieuwe voorzitter
Per 1 maart is Thuur Crompvoets de nieuwe voorzitter van de Dorpsraad Swalmen. Hij volgt John van den Groenendal op. In de komende Zjwamer Gezet kunt u met hem kennis maken.
Jaarverslag 2024
Zoals elk jaar publiceren we een jaarverslag waarin we terugblikken over het afgelopen jaar. Het jaarverslag 2024 is onlangs afgerond. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt er geen papieren versie meer gemaakt. Het jaarverslag is te vinden op https://dorpsraadswalmen.nl/archief/#jvsl .
Wijkagenda
In 2024 is door de gemeenteraad het nieuwe wijken- en kernenbeleid vastgesteld. Eén van de onderdelen is het opstellen van een jaarlijkse wijkagenda. Hierin staan de belangrijkste punten die de komende periode voor Swalmen bijdragen aan verbetering van de leefbaarheid. Er is een wijkcoalitie gevormd (gemeente, zorg en ondersteuning VIJF, woningcorporatie Nester, politie en dorpsraad) die voorstellen doet voor plannen. Deze plannen worden vervolgens uitgewerkt en in de komende jaren uitgevoerd.
Naast de wijkagenda zijn er de inwonersinitiatieven. Dit zijn ideeën en plannen van inwoners om in hun directe omgeving de leefbaarheid te verbeteren. Deze plannen zijn qua (financiële) omvang over het algemeen wat kleiner dan de plannen zoals die in de wijkagenda zijn opgenomen. Inwoners kunnen ideeën rechtstreeks aanmelden bij de gemeente.
Vrijheidsmaaltijd
In het kader van 80 jaar vrijheid wordt er de komende tijd op diverse plaatsen in de gemeente een vrijheidsmaaltijd georganiseerd. Op 3 mei vindt deze maaltijd in de vorm van een lunch in Swalmen plaats. De dorpsraad organiseert dit in samenwerking met het Oranjecomité en de Milieu- en Heemkundevereniging. Binnenkort volgt nadere informatie.
In de 2e helft van dit jaar vinden nog meer activiteiten plaats om stil te staan bij 80 jaar vrijheid
Voor u ziet u de 1e nieuwsbrief van de Dorpsraad Swalmen. Met de nieuwsbrief informeren we u over actuele zaken waar de dorpsraad mee bezig is. De bedoeling is om ongeveer 5 keer per jaar een nieuwsbrief uitbrengen. Op onze website kunt u zich aanmelden en ontvangt u automatisch de nieuwe uitgave.
Nieuwe website
Door Kitewebsites is eind vorig jaar onze website https://dorpsraadswalmen.nl/ vernieuwd. De opzet is eigentijds en fris en geeft een goed overzicht van de activiteiten van onze werkgroepen.
Nieuwe voorzitter
Per 1 maart is Thuur Crompvoets de nieuwe voorzitter van de Dorpsraad Swalmen. Hij volgt John van den Groenendal op. In de komende Zjwamer Gezet kunt u met hem kennis maken.
Jaarverslag 2024
Zoals elk jaar publiceren we een jaarverslag waarin we terugblikken over het afgelopen jaar. Het jaarverslag 2024 is onlangs afgerond. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt er geen papieren versie meer gemaakt. Het jaarverslag is te vinden op https://dorpsraadswalmen.nl/archief/#jvsl .
Wijkagenda
In 2024 is door de gemeenteraad het nieuwe wijken- en kernenbeleid vastgesteld. Eén van de onderdelen is het opstellen van een jaarlijkse wijkagenda. Hierin staan de belangrijkste punten die de komende periode voor Swalmen bijdragen aan verbetering van de leefbaarheid. Er is een wijkcoalitie gevormd (gemeente, zorg en ondersteuning VIJF, woningcorporatie Nester, politie en dorpsraad) die voorstellen doet voor plannen. Deze plannen worden vervolgens uitgewerkt en in de komende jaren uitgevoerd.
Naast de wijkagenda zijn er de inwonersinitiatieven. Dit zijn ideeën en plannen van inwoners om in hun directe omgeving de leefbaarheid te verbeteren. Deze plannen zijn qua (financiële) omvang over het algemeen wat kleiner dan de plannen zoals die in de wijkagenda zijn opgenomen. Inwoners kunnen ideeën rechtstreeks aanmelden bij de gemeente.
Vrijheidsmaaltijd
In het kader van 80 jaar vrijheid wordt er de komende tijd op diverse plaatsen in de gemeente een vrijheidsmaaltijd georganiseerd. Op 3 mei vindt deze maaltijd in de vorm van een lunch in Swalmen plaats. De dorpsraad organiseert dit in samenwerking met het Oranjecomité en de Milieu- en Heemkundevereniging. Binnenkort volgt nadere informatie.
In de 2e helft van dit jaar vinden nog meer activiteiten plaats om stil te staan bij 80 jaar vrijheid
Stichting Dorpsraad Swalmen is aangemerkt als ANBI onder nummer RSIN 853432302
KvK: 59344172
IBAN: NL78 RABO 0140 9548 80
Kijk voor actuele evenementen op onze andere website: zjwameaktueel.nl
Kijk voor actuele evenementen op onze andere website: zjwameaktueel.nl
Kijk voor actuele evenementen op onze andere website: zjwameaktueel.nl